Results for week ending the 21st of February 2016.

Friday 19th of February 2016:

Beamish Stout Munster Senior League Junior Super Cup,

Passage v Wilton United, CALLED OFF.

Saturday 20th of February 2016:

Beamish Stout Munster Senior League Senior 1st Division,

Wilton United v Passage, CALLED OFF.

Schoolgirls U14 Premier Division,

Wilton v Passage, CALLED OFF.

Schoolgirls U14 Division 2,

Watergrasshill v Passage, CALLED OFF.

Sunday 21st of February 2016:

Schoolboys U13 Division 5,

Passage v Carrigtwohill, CALLED OFF.

Girls U18 Deco Sportswear Cup,

Passage v Lakewood, CALLED OFF.

Schoolboys U15 Division 3,

Riverstown 2 Passage 4.

Scorers: Cillian Quinlan (2), David O’Leary and Adam Kanza.

Daly Industrial Supplies U 17 Ted Healy Cup 2nd Round,

Richmond v Passage.

Results for week ending the 13th of December 2015.

Friday 11th of December 2015.

Beamish Stout Munster Senior League Senior 1st Division.

Passage v Cobh Wanderers.

Saturday 12th of December 2015.

Schoolgirls U14 Premier Division.

Wilton v Passage.

Schoolgirls U14 Division 2.

Ballinhassig v Passage.

Beamish Stout Munster Senior League Junior 1st Division.

Passage  v Midleton.

Sunday 13th of December 2015.

Schoolboys Oriel House Hotel U13 Division 5.

Riverstown A v Passage.

Schoolboys Dennehy’s Health and Fitness U15 Division 3.

Carrigtwohill United  v Passage.

Girls U18 Premier Division.

Douglas Hall v Passage.

Results for week ending the 6th of December 2015.

Saturday 5th of December:

Schoolgirls U12 girls.

Passage v Kinsale. OFF due to unplayable pitch.

Schoolboys Joma/Sports Gear Direct U16 Division 3.

Passage v Lakewood Athletic A. OFF due to unplayable pitch.

Schoolboys Blackwater Motors U12 Division 3.

Passage v Ballincollig.  OFF due to unplayable pitch.

Schoolboys Blackwater Motors U12 Division 7.

Passage A v Buttevant A.  OFF due to unplayable pitch.

Munster Senior league Senior 1st Division.

Passage v Ringmahon Rangers.  OFF due to unplayable pitch.

Sunday 6th of December:

Schoolgirls U16 Premier Division.

Passage v Hollyhill.  OFF due to unplayable pitch.

Schoolboys Skechers  U14 Division 4.

Wilton United v Passage. OFF due to unplayable pitch.

Youths U18.

College Corinthians 7 v Passage 5 (AET 5-5 at full time).

Scorers: Cian Fluery (2), Daniel Cashman, Craig Crowley & Joe Browne.

Results for up to the 1st of December.

Wednesday 25th of November.

U18 Youths.

Passage 0 College Corinthians 4.

Friday 27th of November.

Schoolgirls U14 Premier.

Passage 3 Kinsale 3.

Scorers: Niamh Lester  (2) & Lauren Egbuloniu.

Saturday 28th of November.

Beamish Stout Munster Senior League 1st Division.

Blarney Utd 4 Passage 3.

U18 Munster Youths Cup 3rd Round.

College Corinthians v Passage. OFF due to unplayable pitch..

Schoolgirls U14  Division 2.

Watergrasshill v Passage. OFF due to unplayable pitch.

Sunday 29th of November.

Oriel House Hotel Schoolboys U13 Division 5.

Passage 3 St Marys A 2.

Scorers: Destiny (2) & Jack O’Hanlon.

Dennehys Health & Fitness Schoolboys U15 Division 3.

Crosshaven V Passage. OFF due to unplayable pitch.

Umbro FAI U17 Cup 2nd  Round.

Passage 5 Mayfield Utd 2.

Scorers: Cian Fleury (2), Scott Coughlan (2) inc. penalty, Bartek Wolny.

Tuesday  1st of December.

Schoolgirls U18 girls.

Passage v Ballinhassig.

Results for week ending the 8th of November 2015.

Wednesday 4th November:

U17 Gus Walsh Trophy Semi Final.

Passage 1 Blarney Utd 3.

Scorer: Sean O’Reilly.

Friday 6th November:

Beamish Stout Munster Senior League Junior League 1.

Passage 1 Fermoy 1.

Saturday 7th November:

U15 Neil Welch Cup.

Passage v Leeside

Schoolboys U11 Group 4.

Carrigaline Hibs v Passage,

Schoolboys U12 Friendly.

Churchvilla v Passage A.

Schoolgirls U12.

Passage v Carrigaline Hibs,

Schoolboys U10 Group 5.

Passage v Bandon

Results for week ending the 1st of November.

Friday 30th October:

Beamish Stout Munster Senior League Senior 1st Division.

Passage v Blarney Utd,  OFF PITCH UNPLAYABLE.

Saturday 31st October:

Schoolboys Blackwater Motors U12 Division 7.

Kinsale A 3 Passage A 3.

Scorers: Emmet Stapleton (2) and Dillon Patterson.

Schoolboys Skechers U14 Division 4.

St Marys B v Passage.

Schoolboys Joma/Sports Gear Direct U16 Division 3.

Passage v Castleview,  OFF PITCH UNPLAYABLE.

Beamish Stout Munster Senior League Junior 1st Division.

St Marys v Passage.

Schoolgirls U14 Division 2.

Passage v Ballinhassig, WALK OVER TO PASSAGE.

Schoolgirls U14 Premier.

Passage 1 Lakewood 3.

Scorer: Niamh Lester.

Sunday 1st November:

Schoolgirls U18.

Lake wood 1 Passage 1.

Scorer: Erin McEveney.

Daly Industrial Supplies U17 Ted Healy Cup 1st Round.

Youghal Utd 0 Passage 1.

Scorer: Cian Fleury.

 

Results for week ending 11th of October 2015.

Saturday 10th of October.

Cork Schoolgirls League U12 pool C.

Passage 7 Ballinhassig 3.

Blackwater Motors U12 Division 3.

Passage 2 Riverstown 5.

Blackwater Motors U12 Division 7.

Passage A 0 Castleview A 7.

Munster Youths Cup 2nd Round.

Carrigaline Utd v Passage.

Sunday 11th of October. 

Munster Junior Cup 1st Round.

Wilton 4 Passage 1.

Skechers U14 Division 4.

Passage 2 Springfield Ramblers A 4.

Cork Schoolgirls League U16 Premier.

Lakewood 4 Passage 1.

Daly Industrial Supplies U17 Premier League.

Passage v Wilton Utd.

 

Results for week ending 4th of October 2015.

Beamish Stout Munster Senior League Munster Senior Cup 1st Round.

Passage 3 Leeds 2.

Scorers: Eamon Fitzgearld (2) and Jacob Omelili.

DENNEHYS HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 3.

Passage 5 Douglas Hall A 2.

Scorers: Jack Heffernan (2), Cillian Qiunlan, Liam Power and Brad Stapleton.

U11 GROUP 4.

Passage v Carrigtwohill United

Beamish Stout Munster Senior League Junior 1st Division.

Passage 2 Glasheen 1.

ORIEL HOUSE HOTEL U13 DIVISION 5.

Passage 3 Kilreen Celtic 1.

Daly Industrial Supplies F.A.I Umbro U17 Cup 1st Round.

Passage 5  Greenwood 1.

Scorers: Cian Fleury (3), Scott Coughlan and Sean Howard.

U10 GROUP 5.

Avondale United v Passage

Results for week ending 27th of September 2015.

Beamish Stout Munster Senior League Munster Senior Cup 1st Round.

Passage 2 Ringmahon Rangers 3 (aet).

U15 SKECHERS NATIONAL CUP.

Passage 0 Corinthian Boys 5.

U13 CON ELLIOTT CUP.

Youghal Utd  7 Passage 4.

Daly Industrial Supplies Youth  F.A.I Umbro Youth Cup Preliminary Round.

U18 Passage 8 Strand Utd 0.

Scorers:  Sam Meally, Maciek Jany, Sean O Reilly, Cian Fleury (2), Joe Browne, Sean Howard and Mohi Parata.

U12 ALBERT CONBOYE CUP.

Avondale Utd A 2  Passage A 1.

Scorer: Mark Lester (pen).

U16 SKECHERS NATIONAL CUP.

Passage 0 Midleton 7.

Beamish Stout Munster Senior league Junior League 1.

Riverstown 1 Passage 2.

Scorers: Kieran Burke and Eoghan Greene.

U14 LEONARD GOULD CUP.

Passage 4 Castleview A 3.

Daly Industrial Supplies Youth League Gus Walsh Trophy Q.F.

U17 Passage 3 Greenwood FC  0.

Scorers: Cian Fleury (3).

 

Results for week ending the 20th of September 2015.

JOMA/SPORTS GEAR DIRECT U16 Division 3.

Passage 0 Youghal United 3.

BLACKWATER MOTORS U12 Division 3.

Fermoy 5 Passage 2.

Scorers:Fionn Roussel and Sam Onah.

BLACKWATER MOTORS U12 Division 7.

Midleton B 2 Passage A 3.

Scorers: Adam Kavanagh and Emmet Stapleton (2).

SKECHERS U14 Division 4.

Rockmount A 6 Passage 5.

Scorers: Conor Coughlan (3), Dean Hickey and Ryan Driscoll.

Daly Industrial Supplies Youth League U17 Premier League.

Passage 0 Blarney Utd 2.

Beamish Stout Munster Senior League Junior 1st Division.

Midleton 6 Passage 2.

Scorer: Brendan Crowne (2).