Results for Fixtures up to the 20th of March 2016.

Tuesday 8th of March 2016:

Daly Industrial Supplies U17,

Passage 3 Richmond 2.

Scorers: Scott Coughlan, Michael O’Donovan and Chris Murphy.

Wednesday 9th of March:

U16 Schoolboys  Friendly,

College Corinthians A 1 Passage 6.

Scorers: Cathal Maloney (2), Michael Sheehan (2), James Kenny and Emmanuel Nwaedozie.

Saturday 12th of March 2016:

U16 Schoolboys Division 3.

Passage 0 Kilreen 0.

Schoolboys U12 Blackwater Motors Cup,

Passage A 2 St Marys A 2 (aet), St Marys won 4-3 on penalties.

Scorers: Mark Lester (pen) & Dillon Patterson.

Beamish Stout Munster Senior League Junior 1st Division,

St Marys 3  Passage 1.

Daly Industrial Supplies Youths U18 Premier League,

Carrigtwohill v Passage.

Sunday 13th of March 2016:

Schoolboys U12 Division3,

Riverstown 1 Passage 1.

Scorer: Cillian Hanlon.

Schoolboys U14 Division 4,

Midleton A 2 Passage 3.

Scorers: Destiny Nidjebu, Ryan Driscoll and ConorCoughlan.

Daly Industrial Supplies U17 Premier League,

Passage 0 Leeside 5.

Schoolgirls U16 Premier Division,

Passage 7 Bandon 0.

Scorers:Lauren Egbuloniu(2), Louise Burke(2), Ciara Morrissey(2) and Courtney Histon.

Tuesday 15th of  March 2016:

Beamish Stout Munster Senior League Junior 1st Division,

Passage v Ballincollig Not Played.

Wednesday 16th of  March 2016:

Beamish Stout Munster Senior League 1st Division.

Passage 0 Ringmahon 1.

Thursday 17th of  March 2016:

Schoolboys U13 Division 5,

Churchvilla 0 Passage 10.

Daly Industrial Supplies Youths Premier League,

Avondale Utd 4 Passage 3.

Daly Industrial Supplies U17 Premier League,

Passage v Wilton Utd.

Schoolboys U15 Division 3,

Carrigtwohill 1 Passage 1.

Scorer: Connor Coughan.

Saturday 19th of March 2016:

Schoolgirls U14 Premier Division,

Passage 2 Hollyhill 0.

Scorers: Lauren Egbuloniu & Holly Tett.

Schoolgirls U14 Division 2,

Ballinhassig v Passage.

Beamish Stout Munster Senior League Junior 1st Division,

Passage 1 Wilton 0.

Sunday 20th of March 2016:

Schoolboys Dennehys Health & Fitness U15 Cup,

Lakewood A 4 Passage 2.

Scorers: Luke O’Hanlon & Brad Stapleton.

Beamish Stout Munster Senior League Senior 1st Division,

Passage 3 Ballincollig 2.

Schoolboys U13 Oriel House Hotel Cup,

Passage 4 Kinsale 6.

Daly Industrial Supplies U17 Premier Division,

Lakewood 1 Passage 0.

Girls U18,

Passage 2 Lakewood 0.

Scorer: Orla Higgins.

 

This entry was posted in Results. Bookmark the permalink.